Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 2. prosince 2023 Blanka

Ukrajina a Hamás nás stáhnou ke dnu

8. 11. 2023 9:19:38
V určitém stádiu životnosti domu se musíme smířit s tím, že se jej už nevyplatí opravit, ale výhodnější je postavit nový. Platí to i o českém státu, který války stáhnou ke dnu.

Osudovou chybou Čechů bylo, že se aktivně zapojili do ukrajinské války, protože ta sporný problém neřeší. Ukrajina je rozdělena na dvě části: západní, křesťanskou, která chce směřovat do EU a NATO a východní, pravoslavnou, která cílí na spojení s Ruskem. Válka, pokud si pod ní nepředstavíme genocidu či násilné vyhnání, daný problém neřeší na rozdíl od federativního uspořádání, vzniku dvou států, atd. Za druhé, česká vláda neměla vstupovat do ukrajinské války proto, že na válečné výdaje prostě neměla peníze. Zřejmě ji považovala za dobrou investici do budoucna, která se jí vrátí v podobě zakázek při obnově Ukrajiny. Smutnou skutečností je, že místo zakázek, už Češi budou jen tratit, ať už Ukrajina vyhraje, nebo prohraje. Trefně současnou pozici Ukrajiny popsal polský prezident Andrzej Duda. Přirovnal ji k tonoucímu, který s sebou pod vodu stáhne i své zachránce. Růst vojenských výdajů, jak ukazují historické zkušenosti, takřka nevyhnutelně zvyšuje rozpočtový deficit, který zase přispívá k zrychlení inflace, což je náš současný stav. Obávám se, že čím déle válka bude pokračovat, tím dříve pod (finanční) hladinu stáhne i Čechy, ať už dopadne jakkoli.

1. Ukrajina válku vyhraje

Ukrajina vyhraje a statisíce ukrajinských vojáků se vrátí domů. Budou očekávat lepší život a vyšší životní úroveň, než před válkou., včetně pojistek ve formě členství v EU a NATO. A co je po návratu čeká? Největší „žně“ na Ukrajině měly i mají tzv. supí fondy, které od válkou zchudlého státu a ukrajinského obyvatelstva velice levně skupují majetek. Patří mezi ně například BlackRock, Goldman Sachs, Rothschildovy a Saudsko - arabské investiční fondy a další. Operují na Ukrajině už dlouho a postupně se, spolu s místními oligarchy, staly největšími vlastníky a správci ukrajinského majetku. Vojáci vrátivší se z války domů brzo zjistí, že se už většinou nemají ani kam vrátit, protože jejich domy jsou převážně, nebo úplně zničené. Neshledají se ani s polovinou sousedů, protože buď padli, nebo emigrovali. Zemi najdou z velké části zaminovanou, lesy poničené a vodu více či méně kontaminovanou. Brzy také zjistí, už jim ve vlastní zemi takřka nic nepatří, ale naopak jsou zadluženi až po uši, protože veškerou Západem poskytovanou pomoc musí v budoucnosti splatit. Nechat si zdát budou moci i o svém vstupu do EU a NATO. Mlčky jsme překládali, že první zemí, která se díky válce a sankcí zhroutí, bude Rusko, ale co když je to Německo? Jeho prosperita byla založena na levných ruských surovinách a tradičně vyspělé německé technologii. Levných ruských surovin se Německo zřeklo a jejich cena na německém trhu vzrostla v průměru o 300%, čímž se snížila konkurenceschopnost jejich výrobků a tím i potávka po nich. Díky protiruské a protičínské politice se objem německých vývozů na obou trzích rapidně zmenšil, přičemž ten čínský je pro Německo významnější. Souhrnně řečeno: německá ekonomika se octla ve stagnaci až v recesi a bez německých peněz vysoké náklady spjaté se vstupem Ukrajiny do EU nemá kdo zaplatit. Nu, a vstup do NATO je naprosto v nedohlednu. Náš problém spočívá v tom, že jsme Ukrajině hanebně lhali a slibovali něco, co jsme nemohli splnit. Vůbec bych se nedivil, kdyby si to Ukrajinci s námi přišli „vyřídit“!

2. Ukrajina válku prohraje

Západ Ukrajincům poskytl dostatečnou vojenskou pomoc, aby mohli bojovat, ale ne zvítězit. Ze strany Západu šlo o „kontrolovanou válku“, která nesměla přerůst v konflikt Rusko – NATO (a proto ta zbrojní omezení). Ať už se nám to líbí či nelíbí, západní láska k Ukrajině brzy skončí, protože už tam není co brát a válečné náklady převyšují zisky. Kyjevská elita uteče, armáda se rozpadne a v Evropě můžeme očekávat miliony nových migrantů utíkajících před Rusy. Obávám se, že tato varianta je mnohem pravděpodobnější, než že Ukrajina vyhraje.

Pokračování zítra: "Za chyby zaplatíme pádem ke dnu!

Autor: Vít Klíma | středa 8.11.2023 9:19 | karma článku: 18.57 | přečteno: 306x

Další články blogera

Vít Klíma

Přesídlí část Palestinců do provincie Al – Anbar?

Bylo, nebylo, jednoho krásného dne přijeli do Izraele jednat zástupci provincie Al – Anbar. Bez mučení přiznávám, že jsem zpočátku vůbec nevěděl, že taková provincie vůbec existuje. Pojďme si ji nejprve představit ...

30.11.2023 v 10:27 | Karma článku: 8.80 | Přečteno: 142 | Diskuse

Vít Klíma

S Izraelci je lepší obchodovat, než válčit

Chcete-li v Izraeli postavit průplav mezinárodního významu, pak musí být maximálně bezpečný. Izrael se tak - za každou cenu - musí zbavit teroristů, a to i za pomoci svých arabských spojenců.

21.11.2023 v 10:04 | Karma článku: 20.34 | Přečteno: 399 | Diskuse

Vít Klíma

Teroristé kupují zbraně na Darknet (u)

Největší evropský černý trh se zbraněmi existuje ve Východní Evropě. Konkrétně na Ukrajině, v Rumunsku, Bulharsku, Polsku a na Balkáně. Evropští Židé jej musí dobře znát, aby Věděli, jakým zbraním budou muset čelit.

7.11.2023 v 9:41 | Karma článku: 7.32 | Přečteno: 100 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Břicháček

Tento týden v EU (78)

EU přijíždí s velkými ambicemi na klimatickou konferenci v Dubaji. Podle von der Leyenové by mladá generace měla zvrátit brexit. Bývalý guvernér ECB Mario Draghi prohlásil, že EU se musí přeměnit ve stát.

1.12.2023 v 15:30 | Karma článku: 11.28 | Přečteno: 86 | Diskuse

Bohumír Šimek

Řešení krize zdravotnictví

Nejsou lékaři, nejsou sestry, nejsou peníze. Lékaři a sestry jsou v nemocnicích exploatovány povinně dobrovolnými službami navíc až o polovinu pracovní doby v rozporu s našimi zákony!

1.12.2023 v 13:23 | Karma článku: 12.13 | Přečteno: 300 | Diskuse

Michal Svoboda

Jak dezolatní vyděrač označuje mladé lékaře za vyděrače.

Je příznačný a vypovídající předchozí článek o definici dezoláta, jehož autor se dnes odhalil kopnutím do mladých lékařů.

1.12.2023 v 12:31 | Karma článku: 20.57 | Přečteno: 555 | Diskuse

Martin Pýcha

Je opravdu špatně, že premiér jel do zemědělského podniku?

Mnoho komentářů vyvolala tento týden návštěva premiéra a ministra zemědělství v zemědělské škole a zemědělském podniku. Tato návštěva proběhla v době,když zároveň probíhala stávka demonstrace organizované odbory.

1.12.2023 v 12:13 | Karma článku: 13.25 | Přečteno: 403 | Diskuse

Karol Wild

SSSR a nacistické Německo rozpoutaly druhou světovou válku - podruhé a naposled

Před několika dny jsem napsal článek nesprávně nazvaný, protože na kritizovaném plakátu zněl nápis: SSSR a nacistické Německo rozpoutaly druhou světovou válku. Omlouvám se, ale...

1.12.2023 v 9:35 | Karma článku: 19.98 | Přečteno: 536 |
Počet článků 227 Celková karma 23.58 Průměrná čtenost 890

Autor je Mezinárodní realitní konzultant a symatizant DiEM 2025 (diem25.og).

Vyhráli čtvrt miliardy ve Sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...

Žádný div, že berou útokem naše obchody. Poláci prověřili české ceny

Stejný řetězec obchodů, stejné výrobky, a naprosto propastný rozdíl mezi cenami. Polský portál Fakt ze zaměřil na ceny...