Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 2. prosince 2023 Blanka

Ukrajinu nejspíš čeká osud Kartága

28. 12. 2022 10:11:14
Ve vítězství Ukrajinců jsem, na rozdíl naší vlády, nikdy moc nevěřil. Moje analýza a prognóza ukazovala spíše na její následování osudu Kartága. Carthāgō dēlenda est /„Kartágo musí být zničeno“!

Češi od prvního momentu ruské invaze na Ukrajinu vsadili vše na jednu kartu - na vítězství Ukrajinců. Odtud se odvíjela i jejich obdivuhodná pomoc. Osobně jsem ve vítězství Ukrajinců nikdy moc nevěřil, protože moje analýza a prognóza ukazovala spíše na následování osudu Kartága (Carthāgō dēlenda est /„Kartágo musí být zničeno“). Pro úplnost musím dodat, že jsem zvažoval i variantu mírových rozhovorů, kde se Rusové s Američany teoreticky mohou dohodnout – podle berlínského vzoru – na rozdělení Ukrajiny. Vznikla by tak ruská Východní a americká Západní Ukrajina. Proti dohodě hovoří velká nedůvěra existující mezi oběma velmocemi, okořeněná ještě prohlášením Angely Merkel o pravém smyslu „Minských dohod“. Ředitel severoamerického odboru ruského ministerstva zahraničí její prohlášení okomentoval tak, že v Rusku i díky němu „ve Spojené státy a Západ neexistuje žádná důvěra“. Rád bych se mýlil, ale diplomatickému ukončení ukrajinské války moc nevěřím. Američané investovali na Ukrajině už příliš mnoho peněz, aby ji přetáhli do své sféry vlivu na to, aby ji bez boje ztratili. Pokud by Rusové - prostřednictvím invaze – donutili Ukrajinu vrátit se zpět pod křídla Matičky Rusi, znamenalo by to pro ně geopolitickou prohru a miliardy dolarů vyhozené oknem. Obávám se, že než aby Ukrajinu ztratili, raději ji zničí. V Moskvě zase převládá strach z amerických základen na Ukrajině a tak i oni, než by ji přenechali Američanům, Ukrajinu raději zničí. Obě země za tímto účelem pumpují na Ukrajinu neuvěřitelné množství zbraní. S největší pravděpodobností se konflikt vyřeší na bitevním poli.

Největší strach mám z jaderného výbuchu v atmosféře

Rusko ke zničení Ukrajiny může použít buď konvenční, kobercové bombardování, které z Ukrajiny udělá „spálenou zemi“, nebo sofistikovanější, jaderný výbuch v atmosféře. Elektromagnetický puls (ZDE), který výbuch vyvolá, nezabíjí lidi, ale kompletně zničí infrastrukturu země. Je to obdobná situace, jako když vám v bytě vypadnou pojistky: vám se nic nestane, bytu se nic nestane, ale všechny přístroje na elektřinu přestanou fungovat Co tedy konkrétně ničí? Elektromagnetický pulz ničí v prvé řadě počítače, mobily a všechna „chytrá zařízení“, včetně těch, která ovládá elektronika (lékařské přístroje, servery, výtahy) a moderní dopravní prostředky, jako jsou auta, lodě a letadla. Impuls dovede zlikvidovat i samotné rozvody, což znamená, že po útoku bude potřeba od základů vybudovat novou elektrickou síť. Souhrnně řečeno elektromagnetický puls zničí veškerou infrastrukturu Ukrajiny, nebo její významnou část. Pro lidi puls není život ohrožující s výjimkou těch, kteří mají například voperovaný kardiostimulátor.

Jednou z červených čar, po jejichž překročení budou Rusové ochotni použít atomovou bombu je hrozba ztráty Krymu. Rusko, případným atomovým výbuchem v atmosféře, postaví „zbytek světa“ před závažné rozhodnutí - vyvolat či nevyvolat, kvůli němu, III. světovou válku? x/ Pokud USA a NATO Rusku nedají jadernou odpověď a nepřistoupí na riziko války mezi nimi, válka na Ukrajině končí. Končí, jak říkají šachisté, patem.

Decouple (oddělení) Ruska od Západu

Válkou na Ukrajině končí Gorbačovova představa „Společného evropského domu“, kde spolu v míru žijí a obchodují „Východ se Západem“. Dnes je naprosto zřejmé, že Východ a Západ budou žít a podnikat odděleně. Otázkou, kterou zbývá vyřešit je nárazníkové pásmo mezi nimi. Jako odpověď se nabízí buď rozdělená Ukrajina s pevně dojednanou hranicí, nebo zničená Ukrajina, srovnaná se zemí, jinými slovy „mrtvé území nikoho“. Válka končí, protože na válečném poli už nic podstatného získat nelze. Američanům se podařilo realizovat jejich dávný sen - vykopnout Rusy z Evropy, zničit oba plynovody (Nord Stream I a II) a odstřihnout Evropu od levného ruského plynu, potažmo i ropy a dalších surovin. Američané tím maximum možného už dosáhli. Evropané se zbavili své závislosti na ruských surovinách a tím pádem i možného ruského vydírání. Rusové tím, že nedovolili Američanům vybudovat na Ukrajině vojenské základny, také získali maximum možného. Všichni mohou být spokojeni a my, občané se můžeme konečně začít těšit na mír.

--------------------------------------------------

x/ Nejlépe zdokumentovaným elektromagnetickým pulsem v historii je jaderný výbuch nad ostrovem Johnston v jižním Pacifiku roku 1962, provedený v rámci projektu Starfish Prime. Jaderná nálož o síle 1,4 megatuny byla odpálena ve výši přibližně 400 kilometrů nad odlehlou neobydlenou oblastí. Následný puls elektromagnetické energie dolehl až doHonolulu, tedy téměř 1100 kilometrů od epicentra výbuchu. Po té, co puls dosáhl vzdálenější Havaje, zbýval mu ještě dostatek „síly“, aby vyřadil z provozu veřejné osvětlení v Honolulu, aktivoval bezpečnostní alarmy a poškodil komunikační retranslační stanici. Podtrhuji: stalo se to v roce 1962!

Autor: Vít Klíma | středa 28.12.2022 10:11 | karma článku: 35.37 | přečteno: 1595x

Další články blogera

Vít Klíma

Přesídlí část Palestinců do provincie Al – Anbar?

Bylo, nebylo, jednoho krásného dne přijeli do Izraele jednat zástupci provincie Al – Anbar. Bez mučení přiznávám, že jsem zpočátku vůbec nevěděl, že taková provincie vůbec existuje. Pojďme si ji nejprve představit ...

30.11.2023 v 10:27 | Karma článku: 8.80 | Přečteno: 142 | Diskuse

Vít Klíma

S Izraelci je lepší obchodovat, než válčit

Chcete-li v Izraeli postavit průplav mezinárodního významu, pak musí být maximálně bezpečný. Izrael se tak - za každou cenu - musí zbavit teroristů, a to i za pomoci svých arabských spojenců.

21.11.2023 v 10:04 | Karma článku: 20.34 | Přečteno: 399 | Diskuse

Vít Klíma

Ukrajina a Hamás nás stáhnou ke dnu

V určitém stádiu životnosti domu se musíme smířit s tím, že se jej už nevyplatí opravit, ale výhodnější je postavit nový. Platí to i o českém státu, který války stáhnou ke dnu.

8.11.2023 v 9:19 | Karma článku: 18.57 | Přečteno: 306 | Diskuse

Vít Klíma

Teroristé kupují zbraně na Darknet (u)

Největší evropský černý trh se zbraněmi existuje ve Východní Evropě. Konkrétně na Ukrajině, v Rumunsku, Bulharsku, Polsku a na Balkáně. Evropští Židé jej musí dobře znát, aby Věděli, jakým zbraním budou muset čelit.

7.11.2023 v 9:41 | Karma článku: 7.32 | Přečteno: 100 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Břicháček

Tento týden v EU (78)

EU přijíždí s velkými ambicemi na klimatickou konferenci v Dubaji. Podle von der Leyenové by mladá generace měla zvrátit brexit. Bývalý guvernér ECB Mario Draghi prohlásil, že EU se musí přeměnit ve stát.

1.12.2023 v 15:30 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 82 | Diskuse

Bohumír Šimek

Řešení krize zdravotnictví

Nejsou lékaři, nejsou sestry, nejsou peníze. Lékaři a sestry jsou v nemocnicích exploatovány povinně dobrovolnými službami navíc až o polovinu pracovní doby v rozporu s našimi zákony!

1.12.2023 v 13:23 | Karma článku: 12.13 | Přečteno: 290 | Diskuse

Michal Svoboda

Jak dezolatní vyděrač označuje mladé lékaře za vyděrače.

Je příznačný a vypovídající předchozí článek o definici dezoláta, jehož autor se dnes odhalil kopnutím do mladých lékařů.

1.12.2023 v 12:31 | Karma článku: 19.39 | Přečteno: 526 | Diskuse

Martin Pýcha

Je opravdu špatně, že premiér jel do zemědělského podniku?

Mnoho komentářů vyvolala tento týden návštěva premiéra a ministra zemědělství v zemědělské škole a zemědělském podniku. Tato návštěva proběhla v době,když zároveň probíhala stávka demonstrace organizované odbory.

1.12.2023 v 12:13 | Karma článku: 12.94 | Přečteno: 380 | Diskuse

Karol Wild

SSSR a nacistické Německo rozpoutaly druhou světovou válku - podruhé a naposled

Před několika dny jsem napsal článek nesprávně nazvaný, protože na kritizovaném plakátu zněl nápis: SSSR a nacistické Německo rozpoutaly druhou světovou válku. Omlouvám se, ale...

1.12.2023 v 9:35 | Karma článku: 19.97 | Přečteno: 524 |
Počet článků 227 Celková karma 23.58 Průměrná čtenost 890

Autor je Mezinárodní realitní konzultant a symatizant DiEM 2025 (diem25.og).

Vyhráli čtvrt miliardy ve Sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...

Žádný div, že berou útokem naše obchody. Poláci prověřili české ceny

Stejný řetězec obchodů, stejné výrobky, a naprosto propastný rozdíl mezi cenami. Polský portál Fakt ze zaměřil na ceny...