Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 2. prosince 2023 Blanka

Hlubší pohled za kulisy ukrajinské války

25. 03. 2022 9:27:16
Odstartovala válka na Ukrajině „Nový světový řád“? Nevím jak vy, ale Jo Biden je o tom přesvědčen a chce, aby i budoucí svět byl veden USA. Co můžeme vskutku obdivovat, je práce režiséra za kulisami.

Ruské kulisy

Vladimír Putin V červenci 2021 vydává příspěvek: „O jednotě ruského a ukrajinského národa“. Odvolává se na koncept trojjediného ruského národa, ke kterému patří ruská, ukrajinská a běloruská odnož, což je koncept, který platí od roku 1721, kdy vzniklo ruské impérium. Vladimír Putin tvrdí, že jednota ruského národa byla narušená jednak rozpadem Sovětského svazu a jednak intervencí Západu, kterému se podařilo v roce 2014 na Ukrajinu dosadit loutkovou antiruskou vládu. Tuto vládu je potřeba, podle jeho názoru, odstranit a nahradit ji proruskou, v čele s Viktorem Janukovyčem. Válka může začít ....

Čínské kulisy

Číně jde o to, získat v Euroasii rozhodující vliv a postavení, které vede přes oslabení role Ruska. Čína má výhodu v tom, že po špatné povedené invazi, nemusí Rusku škodit, ale postačí, když mu nebude pomáhat. Začněme hodnotou rublu. Od začátku války na Ukrajině rubl ztratil více než 20 % své hodnoty vůči dolaru i euru. Peking nijak nezasáhl a nechal klesnout ruskou měnu i vůči jüanu, čímž Rusové budou muset platit za čínský dovoz mnohem více peněz. Za druhé, některé čínské banky přestaly vydávat akreditivy pro nákup komodit z Ruska, čímž výrazně ztížily jeho export. Pozastavení financování vývozu ruských surovin, zejména pak ropy a plynu, podstatně snižuje příjmy ruského státního rozpočtu a Rusko finančně oslabuje. Za třetí, ruští představitelé začátkem uvedli, že Čína odmítla dodávat ruským aerolinkám klíčové díly, které jim americký Boeing a evropský Airbus již nebudou poskytovat. Za čtvrté, obě země, ještě před ruskou invazí, společně připravily „Nový globální ekonomický a finanční systém“, jehož by měl být brzy představen. Navrhl jej Sergey Glazyev (ZDE) a bude mít referenční měnu, jejíž základní kurz byl stanoven z koše měn zakládajících členských států - v němž dominuje čínský jüan - a posiluje tak globální postavení Číny. Cílem „Nového globálního ekonomického a finančního systému“ je postupně nahradit poválečný Bretton Wood (ZDE) Vznik dvou konkurenčních ekonomických a finančních systémů by měl zastavit globalizaci a rozdělit svět na dvě části, americkou a čínskou, což je společný zájem jak USA, tak i Číny!

Americké kulisy

Američané spolupráci s Ruskem potřebují jeho spolupráci v jiných, pro ně mnohem palčivějších záležitostech, jako je Írán. Navíc mají Rusové chemické, biologické a jaderné zbraně, a proto také Rusko, byť oslabené, přežije. Hlavním cílem jejich sankcí byl odchod velkých zahraničních firem z ruského trhu a izolace Ruska na mezinárodním poli.. Aktivity v Rusku zastavuje například British Petroleum, BMW, banka Goldman Sachs, Deutsche Bank, Coca Cola, Mac Donald, Dell, DHL, Intel, Samsung Electronics, Apple, Facebook, Hermes, Google a Apple Pay, Visa a Mastercard, Ford i Škoda Auto a další. Úkol ekonomicky izolovat Rusko byl v rámci možností splněn!

Markantním úspěchem americké mezinárodní izolacionistické politiky je Německo. Během týdne smetlo pět desetiletí vstřícné politiky vůči Rusku, když pozastavilo plynovod Nord Stream 2, opustil politiku nedodávání zbraní do oblastí konfliktu a poslal letální zbraně na Ukrajinu. Zároveň dramaticky zvýšil výdaje na obranu: Německo ve svém příštím rozpočtu dosáhne cíle dohodnutého v NATO, jímž se 2 % hrubého domácího produktu věnují na obranu a navrch přidá jednorázové navýšení o 100 miliard eur, což je více než dvojnásobek částky, který země vynaložila na obranu v roce 2021. Mapu států, které podporují americké sankce, najdete ZDE.

A co říci na závěr? Režisér v zákulisí počítal s tím, že ruské ambice jsou větší, než jejich možnosti a na Ukrajině neuspějí. Předpokládal, že Rusko vyjde z války oslabeno a uvolní své velmocenské místo Pekingu. Svět se tak vrátí k osvědčené bipolaritě s centry ve Washingtonu a v Pekingu. Jak správně říká Joe Biden: „Začíná se tvořit nový světový řád“. Blíže viz: https://twitter.com/i/status/1506045438218194948

Autor: Vít Klíma | pátek 25.3.2022 9:27 | karma článku: 21.20 | přečteno: 941x

Další články blogera

Vít Klíma

Přesídlí část Palestinců do provincie Al – Anbar?

Bylo, nebylo, jednoho krásného dne přijeli do Izraele jednat zástupci provincie Al – Anbar. Bez mučení přiznávám, že jsem zpočátku vůbec nevěděl, že taková provincie vůbec existuje. Pojďme si ji nejprve představit ...

30.11.2023 v 10:27 | Karma článku: 8.80 | Přečteno: 142 | Diskuse

Vít Klíma

S Izraelci je lepší obchodovat, než válčit

Chcete-li v Izraeli postavit průplav mezinárodního významu, pak musí být maximálně bezpečný. Izrael se tak - za každou cenu - musí zbavit teroristů, a to i za pomoci svých arabských spojenců.

21.11.2023 v 10:04 | Karma článku: 20.34 | Přečteno: 399 | Diskuse

Vít Klíma

Ukrajina a Hamás nás stáhnou ke dnu

V určitém stádiu životnosti domu se musíme smířit s tím, že se jej už nevyplatí opravit, ale výhodnější je postavit nový. Platí to i o českém státu, který války stáhnou ke dnu.

8.11.2023 v 9:19 | Karma článku: 18.57 | Přečteno: 306 | Diskuse

Vít Klíma

Teroristé kupují zbraně na Darknet (u)

Největší evropský černý trh se zbraněmi existuje ve Východní Evropě. Konkrétně na Ukrajině, v Rumunsku, Bulharsku, Polsku a na Balkáně. Evropští Židé jej musí dobře znát, aby Věděli, jakým zbraním budou muset čelit.

7.11.2023 v 9:41 | Karma článku: 7.32 | Přečteno: 100 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Břicháček

Tento týden v EU (78)

EU přijíždí s velkými ambicemi na klimatickou konferenci v Dubaji. Podle von der Leyenové by mladá generace měla zvrátit brexit. Bývalý guvernér ECB Mario Draghi prohlásil, že EU se musí přeměnit ve stát.

1.12.2023 v 15:30 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 83 | Diskuse

Bohumír Šimek

Řešení krize zdravotnictví

Nejsou lékaři, nejsou sestry, nejsou peníze. Lékaři a sestry jsou v nemocnicích exploatovány povinně dobrovolnými službami navíc až o polovinu pracovní doby v rozporu s našimi zákony!

1.12.2023 v 13:23 | Karma článku: 12.13 | Přečteno: 294 | Diskuse

Michal Svoboda

Jak dezolatní vyděrač označuje mladé lékaře za vyděrače.

Je příznačný a vypovídající předchozí článek o definici dezoláta, jehož autor se dnes odhalil kopnutím do mladých lékařů.

1.12.2023 v 12:31 | Karma článku: 19.79 | Přečteno: 534 | Diskuse

Martin Pýcha

Je opravdu špatně, že premiér jel do zemědělského podniku?

Mnoho komentářů vyvolala tento týden návštěva premiéra a ministra zemědělství v zemědělské škole a zemědělském podniku. Tato návštěva proběhla v době,když zároveň probíhala stávka demonstrace organizované odbory.

1.12.2023 v 12:13 | Karma článku: 13.25 | Přečteno: 384 | Diskuse

Karol Wild

SSSR a nacistické Německo rozpoutaly druhou světovou válku - podruhé a naposled

Před několika dny jsem napsal článek nesprávně nazvaný, protože na kritizovaném plakátu zněl nápis: SSSR a nacistické Německo rozpoutaly druhou světovou válku. Omlouvám se, ale...

1.12.2023 v 9:35 | Karma článku: 19.97 | Přečteno: 526 |
Počet článků 227 Celková karma 23.58 Průměrná čtenost 890

Autor je Mezinárodní realitní konzultant a symatizant DiEM 2025 (diem25.og).

Vyhráli čtvrt miliardy ve Sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...

Žádný div, že berou útokem naše obchody. Poláci prověřili české ceny

Stejný řetězec obchodů, stejné výrobky, a naprosto propastný rozdíl mezi cenami. Polský portál Fakt ze zaměřil na ceny...