"Make love, not war"

5. 12. 2018 9:11:26
Naivně jsem si myslel, že po dlouhé době budeme první generací, která se vyhne válce. Omyl, dnešní napjatá politická situace přímo vyzývá k oprášení hesla: Make love, not war".

Vedoucí postavení USA nejvíce ohrožují Rusko a Čína. Silnějším protivníkem je Čína, takže se v USA zřejmě rozhodli porazit nejprve slabší Rusko. V první etapě to znamená defntivně ho"vykopnou " z Evropy. Problém spočívá v tom, že Rusko je dnes natolik zatlačeno do kouta, že ustupovat nemá příliš kam a už zřejmě ani nechce. Ukázal to i poslední konflikt v Kerčském zálivu, kdy Rusko poprvé, naprosto otevřeně zasáhlo proti Ukrajincům ostrou střelbou a nijak se tím netajilo. Žádní neoznačení zelení mužíci, žádné vytáčení se, ale otevřená bojová akce a její jasné přiznání. Důvodem, proč už Rusové nechtějí ustoupit je fakt, že se po Majdanu železná opona přiblížila k Moskvě na vzdálenost 600 až 800 km a tím pádem je raketami středního doletu zasažitelná v řádu minut. Připomeňme si, že po II. světové válce ležela železná opona až v Berlíně, tedy ve dvojnásobné vzdálenosti.

Rusko, aby bylo méně zranitelné, potřebuje poposunout hranici mezi Východem a Západem alespoň o 400 km zpět, resp. co nejdále od Moskvy. K tomu nutně potřebuje získat zpět Ukrajinu, nebo alespoň její východní část, známou pod názvem Nové Rusko. A právě o Novorusko nepůjde-li to jinak, bude Moskva aktivně bojovat. Obávám se, že válka na ukrajinsko - ruských hranicích se může rozhořet kdykliv.

Druhým důvodem vzniku války jsou historicky vzniklé a nesplacené dluhy mezi jednotlivými slovanskými národy. Namátkou vzpomeňme trojího dělení Polska, polsko-ruská válka 1920, statisíce mrtvých Ukrajinců při hladomoru v letech 1932-33 (viz foto), genocidu Poláků v Katyňi , Volyňský masakr (1943), kdy Ukrajinci zase masakrovali Poláky a Rusy (stahování lidí zaživa z kůže či rozřezávání břicha těhotným ženám, to je jen zlomek ze seznamu krutostí, které vojáci Ukrajinské povstalecké armády na Polácích páchali). Připočtěme k tomu ještě Maďarsko 1956, Československo 1968, Gruzii 2008, oboustranné zločiny v Ukrajinské, pak jak vidno, existuje dostatek důvodů, proč mohou Slované válčit mezi sebou.

Válku si z nás asi nikdo nepřeje, takže máme na výběr: řídit se mírovými hesly z 60. let, nebo si začít listovat v příručkách typu: "Jak přežít válku". Pro zajímavost jednu přidávám.

Inspirativní poučení z války v Bosně

Jmenuji se Selco, jsem z Bosny a jak mnozí z vás vědí, mezi roky 1992 a 1995 tu bylo peklo. Celý jeden rok jsem žil ve městě o velikosti 50 000 až 60 000 obyvateli bez elektřiny, pohonných hmot, tekoucí vody, dodávek potravin, bez práva a vlády. Město bylo obklíčeno. Někteří z nás byli lépe připraveni, ale většina rodin měla jídlo jen na pár dní, někteří z nás měli pistoli, pár lidí vlastnilo AK-47.

Přibližně po dvou měsících se začaly organizovat gangy a začaly loupit, nemocnice vypadala jako řeznictví, policie se vypařila a nemocniční personál odešel domů. Měl jsem štěstí, naše rodina byla velká (15 členů ve velkém domě, 5 až 6 pistolí, 3 kalašnikovy), takže jsme žili a přežili. Po třech měsících začaly kolovat zvěsti o prvních úmrtích v důsledku hladu a kvůli zimě. Použili jsme dveře a okraje oken z opuštěných domů k topení, spálil jsem svůj vlastní nábytek, mnoho lidí zemřelo kvůli nemocím, většina kvůli špatné vodě (dva členové mé rodiny), používali jsme k pití dešťovou vodu, párkrát jsem jedl holuby, jednou jsem snědl krysu. Peníze ztratily hodnotu, vyměňovali jsme věci, fungoval černý trh, pár příkladů: za jednu konzervu hovězího jste mohli mít ženu na několik hodin (zní to hrozně, ale byla to realita). Svíčky, zapalovače, antibiotika, palivo, baterie, munice do pušek a samozřejmě jídlo, bojovali jsme o to jako zvířata. V situaci, jako je tato, se mnoho věcí změní, většina lidí se promění v monstra, bylo to hrozné. Síla byla v počtech, pokud jste byl v domě sám, tak jste byl pravděpodobně okraden a zabit bez ohledu na vaši výzbroj. Nemůžete přežít sami, síla je v počtech, buďte blízko své rodiny, připravte se s nimi, moudře si vyberte své přátele a připravte se čelit společně s nimi. Město se rozpadlo v malé komunity, v mé ulici (15 až 20 domů) jsme zorganizovali hlídky (5 ozbrojených mužů každou noc), aby nás ohlídali před gangy a nepřáteli. Vyměňovali jsme věci mezi lidmi v naší ulici. Auta se ve městě téměř nepoužívala, protože většina cest byla zatarasena zříceninami, opuštěnými auty, zničenými domy atd. a benzín byl něco jako zlato. Pokud jsem někam potřeboval jít, šel jsem skoro vždy v noci, nikdy ne sám, ale ani ne ve velké skupině (2 až 3 lidi), vždy ozbrojen, velmi rychlý a vždy ve stínech, skrze ruiny, málokdy na otevřených prostranstvích. Vlastně jsem se vždy skrýval.

Otázka: Pokud bys měl na přípravu tři měsíce, co bys udělal?

Nyní jsem si dobře vědom, jak to může být tak hrozné během krátké doby, tak bych si pořídil potraviny, hygienické potřeby, energii, atd., zásoby na 6 měsíců. Žil bych v bytě s nějakou ochrankou, měl bych na vesnici dům s krytem, 5 km od bytu, v tom domě další zásoby na 6 měsíců, malou komunitu v té vesnici, většina z nich by byli mí příbuzní, většina z nich by byla připravena (poučili se z války). Měl bych čtyři druhy palných zbraní s 2000 náboji pro každou z nich. U domu bych měl velkou zahradu a dobré znalosti o zahradničení a farmaření. Znovu opakuji, jedinec sám nemá šanci bez ohledu na to, jak moc dobře je ozbrojený a připravený, nakonec zemře, mnohokrát jsem to viděl. Podle mě je nejlepší skupina typu rodina, nebo blízcí přátelé, kteří se připravují a mají různé znalosti. Naučte se léčit si drobná poranění, popáleniny a i střelná zranění. Pokud seženete doktora, tak nebude mít pravděpodobně léky, nebo mu nebudete mít čím zaplatit. Naučte se jak a kdy používat antibiotika a hodně si jich obstarejte. Věřte mi, s dobrými znalostmi a zásobou léků budete bohatí. Objevilo se i mnoho plísňových kožních chorob a otrav jídlem. Nemoci jsme léčili většinou jen místními bylinkami a pak jsme sháněli antibiotika. Pořiďte si resuscitační soupravu. V případě zbraní se držte jednoduchosti; nyní u sebe nosím Glock 45, ale mám také dvě ruské 7,62 mm TT pistole, protože tady má zbraň a hodně munice každý.

Článek SHTF Survival Q&A: A First-Hand Account of Long-Term SHTF Survival přeložil Jiří Schmied a celý jej najdete zde: http://www.tacticalintelligence.net/blog/shtf-survival-qa-a-first-hand-account.htm

Autor: Vít Klíma | středa 5.12.2018 9:11 | karma článku: 13.80 | přečteno: 281x

Další články blogera

Vít Klíma

Nemohli bychom si prezidenta, vládu a poslance odvolávat sami?

Češi jsou jeden z mála evropských národů, který vůbec nedostal možnost se k textu vlastní Ústavy vyslovit a podle toho také vypadá. Logicky je psaná ve prospěch politiků a politických stran a hrubě v neprospěch občanů.

22.11.2018 v 9:57 | Karma článku: 23.40 | Přečteno: 580 | Diskuse

Vít Klíma

Slavme, dokud ještě máme vlastní stát

Globalizace a imperialismus vyžaduje celoplanetární řízení a malé státy jako je ten náš, jsou světovým elitám jen pro smích a na překážku. Víme o tom? Máme připravený nějaký plán?

26.10.2018 v 9:02 | Karma článku: 12.00 | Přečteno: 347 | Diskuse

Vít Klíma

Co by měla řešit skutečně levicová strana?

Jak ČSSD, tak i KSČM si na levicové strany už dlouho jen hrály a lidé to vycítili. Voliči falešnou levici nepotřebují, a proto ji také nevolili, a proto také dopadla "jak sedláci u Chlumce".

12.10.2018 v 8:16 | Karma článku: 20.35 | Přečteno: 521 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Oldřich Šrámek

Všichni mu na to skočili

Pan president Zeman velice takticky uklidnil celou společnost a vše provedl se svou sobě vlastní dávkou humoru. V čem? V TV Barrandov označil Bezpečnostní informační služby za čučkaře a tím vlastně zakryl jimi odhalená nebezpečí.

12.12.2018 v 11:06 | Karma článku: 5.63 | Přečteno: 116 | Diskuse

Jaroslav Fišer

Otázky ze Štrasburku.

Zločin ve Štrasburku zatím vyvolává jen vášně. Za nimi se vynořují otázky, jak je to vlastně s bezpečností v Evropě. Vrah má být údajně veden ve skupině extrémně nebezpečných potencionálních zločinců. Přesta zatím mizí.

12.12.2018 v 10:37 | Karma článku: 22.52 | Přečteno: 395 | Diskuse

Petr Štrompf

Doba úžasně přeje maskotům morálního úpadku

Představte si svá školní léta. Přísný kantor, ve třídě kostelní ticho. Prostě respekt. Kantor pak ze zdravotních důvodů často ve vyučování absentuje, nastupuje suplent. Už tak přísný není, nemá ani přímý vliv na prospěch žáků.

12.12.2018 v 8:37 | Karma článku: 19.33 | Přečteno: 694 | Diskuse

Jan Bartoň

Brexit: EU dotlačila Velkou Británii tam, kde jí chtěla mít

Zoufalý pokus Theresy Mayové, zřejmě nejzoufalejší v její politické kariéře, je cesta do zemí EU s požadavkem na změnu dohody o Brexitu nebo alespoň o „upřesnění nepřesností“. A EU je ochotna velkoryse přijmout Británii zpátky.

12.12.2018 v 8:00 | Karma článku: 38.14 | Přečteno: 2055 | Diskuse

Karel Januška

Přirozený výklad práva 2

Nedílnou součástí právních norem naší republiky je Ústava a Listina základních občanských práv a svobod.

12.12.2018 v 7:39 | Karma článku: 5.73 | Přečteno: 159 | Diskuse
Počet článků 165 Celková karma 16.83 Průměrná čtenost 902

Autor je Mezinárodní realitní konzultant a symatizant DiEM 2025 (diem25.og).

Najdete na iDNES.cz